DziubekWrocław DziubekWrocław
581
BLOG

Sławomir Piechota "robi politykę" i stosuje moralność Kalego

DziubekWrocław DziubekWrocław Polityka Obserwuj notkę 0

Reprezentujący Platformę Obywatelską kandydat na prezydenta Wrocławia postępuje kompletnie na przekór hasłom wyborczym swojej partii ("Nie róbmy polityki..." / "Z dala od polityki"). Inną też miarą mierzy siebie, a inną swojego głównego rywala.

 

Zaczęło się od ogłoszenia opublikowanego prasie, w którym Platforma Obywatelska, powołując się na cytat z J. Kaczyńskiego ("Możemy też myśleć o województwie dolnośląskim, bo tam szansę ma lista Dutkiewicza"), zawarła m.in. zdanie: "Głosując na Dutkiewicza i jego kolegów, oddajesz władzę w ręce PiS. Ostrzegamy!!!". W odpowiedzi ubiegający się o reelekcję bezpartyjny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wytoczył dolnośląskiej PO proces w trybie wyborczym. Sąd (zarówno okręgowy, jak i apelacyjny) przyznał rację Dutkiewiczowi, toteż wkrótce Platforma musiała tłumaczyć się w tej samej prasie i wpłacić 10.000 zł na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. O. Bujwida.

Rzeczywiście - wbrew sugestiom PO - w Komitecie Wyborców Rafała Dutkiewicza powiązań PiS-em trudno się doszukać. Ale nawet gdyby byli tam ludzie należący do PiS - o niczym zupełnie by to nie świadczyło (a już wysnuwanie teorii o oddawaniu im władzy jest ewidentną manipulacją). Międzypartyjne relacje (także konflikty) istotne na poziomie Sejmu i Senatu bardzo często nie mają znaczenia na szczeblu lokalnym. Istnieją przecież przypadki najróżniejszych regionalnych koalicji (także PO-PiS!) i nie są niczym dziwnym. Dziwi natomiast, że ktoś, kto startuje w tegorocznych wyborach samorządowych pod hasłem "Z dala od polityki", pogrywa właśnie polityką. (Co więcej: tą największą polityką, z samej góry).

Jeszcze bardziej dziwi, że konotacje z PiS wytyka Dutkiewiczowi ktoś, kto na swojego ewentualnego zastępcę szykuje człowieka bezsprzecznie związanego z tą partią. Bo jeżeli prezydentem zostałby Piechota, to wiceprezydentem Wrocławia ma być Wiesław Kilian, który 5 maja br. jako poseł PiS zajął miejsce po Aleksandrze Natalli-Świat, tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej. Sławomir Piechota zapytany o ów fakt przez dziennikarza Telewizji Dolnośląskiej TEDE odparł, że on i Kilian są wieloletnimi przyjaciółmi i że nie można porównywać obu tych sytuacji.

No pewnie, że nie można! Przecież jeśli ktoś Kalemu ukraść krowy, to jest zły uczynek; dobry - to jak Kali ukraść komuś krowy ;)

Sławomir Piechota & Rafał Dutkiewicz

| Sławomir Piechota vs. Rafał Dutkiewicz |

chrześcijanin † rzymski katolik wolnościowiec, liberał klasyczny (nie lewicowy), libertarianin (prawe skrzydło), minarchista, zafascynowany konserwatyzmem wolnościowym za sprawą Nicolása Gómeza Dávili wyznawca zasady (której oczywiście nie da się określić na poziomie definicji, lecz na konkretnych przykładach - jak najbardziej), że wolność danej osoby kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innej - i to powinno być jedyne ograniczenie wolności patriota, antykomunista, antynazista, antysocjalista, antyfaszysta     Publikuję również na: www.radiownet.pl/republikanie/dziubkito       „[…] jeśli człowiek nie ma się na baczności, ludzie zmuszą go do robienia tego, czego chcą, albo – jeśli jest uparty – do robienia czegoś wręcz odwrotnego, po prostu im na złość” [Ken Kesey (1935––2001): „Lot nad kukułczym gniazdem” (1962 r.)]   „Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania” [Bolesław Prus (1847––1912)]   „Jeżeli jednostka obrabuje inną jednostkę, nazywa się to «rabunkiem». Jeśli czyni to grupa – «sprawiedliwością społeczną»” „Ten, kto domaga się równości, kończy, żądając, aby karać utalentowanych” [Nicolás Gómez Dávila (1913––1994)]   „Socjalizm to nowa forma niewolnictwa” [Alexis de Tocqueville (1805––1859)]   „Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu. Nie może być kompromisu w dziedzinie zasad podstawowych ani spraw fundamentalnych. Cóż moglibyście uznać za kompromis między życiem a śmiercią?” [Ayn Rand (1905––1982)]   „My, którzy umiemy mówić, musimy być głosem dla tych, którzy mówić nie potrafią” [Sługa Boży ks. abp Óscar Arnulfo Romero y Galdámez (1917––1980)]     Popieram i polecam:  

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka